7 marca 2019 roku klasy 2a, 2b, 2c, 1c pojechały na wycieczkę do Fabryki wyrobów ceramicznych w Bolesławcu. Po zwiedzeniu zakładu z przewodnikiem dzieci miały warsztaty ceramiczne i robiły wazoniki lub talerzyki. Na zakończenie można było dokonać zakupów w przyzakładowym sklepiku.
Organizatorzy
Ewa Borodziuk-Mrówka, Bożena Olichwer-Ostrowska
Agata Bednarczyk, Dagmara Sadura-Enzanza
BOO
]]>6 grudnia 2018 dzieci z klas pierwszych i drugich pojechały do fabryki bombek w Krośnicach. Zobaczyły tam, jak wygląda produkcja kolorowych ozdób choinkowych. W czasie warsztatów miały okazję ozdobić brokatem swoją bombkę oraz dokonać zakupów w zakładowym sklepie. Każde dziecko otrzymało dużą bomkę z własnym imieniem. Fabrykę bombek można zwiedzić TUTAJ.
Organizatorzy
Ewa Borodziuk-Mrówka, Bożena Olichwer-Ostrowska
Agata Bednarczyk, Dagmara Sadura-Enzanza
Natalia Brzeźna, Paulina Durda
BOO
]]>6 grudnia na wycieczkę mikołajkową udały się klasy III a, b oraz c wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Ewą, Moniką i Anią. Zwiedzanie zaczęliśmy od warsztatów, na których samodzielnie ozdabialiśmy wypaloną porcelanę poprzez umieszczenie barwnych pieczątek z różnymi wzorami. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie zakładu. Po wejściu do pierwszego pomieszczenia zakładu zaskoczyła nas panująca tam wysoka temperatura. Okazało się, że musi być tak ciepło, aby glinka, z której produkuje się porcelanę mogła schnąć i dzięki temu można ją było łatwo oddzielać od form. Wędrując przez halę fabryczną, oglądaliśmy proces produkcji. Ceramikę wykonuje się z gliny wydobywanej w okolicach Bolesławca. Proces wypalania przebiega dwukrotnie, przed malowaniem wzorów i po szkliwieniu. W jednym piecu mieści się około 2000 naczyń. Nam najbardziej spodobała się malarnia. Podczas rozmowy z pracownikami, przyzwyczajonymi do częstych wycieczek, dowiadujemy się, że aby wykonywać tak piękne wzory, wystarczy trzymiesięczny kurs. Trzeba jednak mieć bardzo dużo cierpliwości i trochę talentu plastycznego.
Wycieczkę zakończyliśmy w przyzakładowym sklepie, w którym nabyliśmy pamiątkowe okazy, dziewczyny porcelanową biżuterię, a chłopcy kubki i talerzyki.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca - poznaliśmy ciężką pracę osób, które tworzą piękne przedmioty. Powstanie porcelanowych wyrobów wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i cierpliwości w wykonywaniu nawet najdrobniejszych detali.
Anna Białoń
BOO
]]>29 października 2018 klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę do pobliskiej miejscowości Wiry leżącej w Masywie Ślęży. Uczniowie zwiedzili tam Trasę Turystyczną w starej Kopalni magnezytu. Trasa jest bardzo ciekawa. Przechodząc tunelami pod ziemią można zobaczyć tory i stojące na nich wagoniki służące kiedyś do transportu wydobywanego magnezytu. Dużo jest różnych maszyn wykorzystywanych przez górników. Zachwyciła nas krystalicznie czysta woda wypływająca z podziemnych źródeł oraz żyła białego magnezytu.
Organizatorzy
Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka
BOO
]]>26 września 2018 klasy 2a i 1c odwiedziły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sobótce. Miały tam okazję poznać zasady segregacji surowców wtórnych oraz zobaczyć, jak to realizowane jest w praktyce. Dziękujemy Pani Monice Jackowicz za poświęcony nam czas i oprowadzenie po terenie zakładu.
Organizatorzy
Bożena Olichwer-Ostrowska
Dagmara Sadura-Enzanza
BOO
]]>
17 września 2018 klasy 2a i 2c wyjechały do Rodzinnego Centrum Rozrywki we Wrocławiu. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Jednogłośnie stwierdziły, że takie wspólne zabawy to dobry start w nowy rok szkolny.
Organizatorzy
Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka
BOO
]]>W dniach 12-14 września klasy trzecie pod opieką swoich wychowawczyń, paniami: Ewą, Anią i Moniką wyjechały w góry, do miejscowości Srebrna Góra, która mieści się pod górami Sowimi. Wycieczka z przygodą (bo taki był tytuł tej wycieczki) okazała się być naprawdę wielką przygodą. Już pierwszego dnia zaraz po przyjeździe wyruszyliśmy do starej sztolni, gdzie spróbowaliśmy swoich sił w pokonaniu krótkiego ale jakże żmudnego odcinka drogi. Przewodnik opowiedział nam również ciekawą legendę związaną z tamtym miejscem.
Po powrocie do ośrodka i pysznym obiedzie czekała nas kolejna atrakcja, a mianowicie strzelanie z łuku. Może niektórzy pomyślą co w tym trudnego, a jednak...
Drugi dzień i znów ciekawe atrakcje dla odważnych, które wprowadziły nas w świat technik alpinistycznych. Pod nadzorem doświadczonych instruktorów zjeżdżaliśmy z 30 m wiaduktu oraz wspinaliśmy się na 18 m ściankę wspinaczkową.
Pogoda dopisywała nam cały czas, więc po sytym obiedzie pojeździliśmy konno, a wieczorem zamiast tradycyjnej kolacji było wielkie ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Organizatorzy
Anna Białoń, Monika Markiewicz, Ewa Spilnyk
BOO
]]>16 VI 2018 klasy 1a, 1b, 1c udały się na pieszą wycieczkę po naszym regionie. Dzieci spod Schroniska przeszły lasem pod kapliczkę, a potem zwiedziły Muzeum Ślężańskie. Pogoda nas nie zawiodła, wszystkim dopisywały doskonałe humory.
Wychowawcy klas pierwszych
BOO
]]>Fiku – miku! Wyobraźnia jest wspaniała!
Fiku – miku! Wyobraźnię trzeba mieć!
Fiku – miku! By fantazji dodawała.
Fiku – miku! Tym, co w nudy wpadli sieć.
Po spektaklu uczniowie odwiedzili Jaskinię Nietoperzy, która znajduje się w Nadleśnictwie Świdnica. Uczniowie dowiedzieli się tam wiele ciekawych rzeczy na temat jedynych fruwających ssaków. Nietoperz w ciągu jednej nocy potrafi zjeść 2000 komarów i choćby z tego powodu ludzie powinni je szanować i chronić.
Organizatorzy
Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka
BOO
19 i 20 grudnia 2017 wszystkie klasy pierwsze oraz oddziały przedszkolne odwiedziły Domek św. Mikołaja w Srebrnej Górze. Dzieci brały udział w warsztatch plastycznych: kolorowały gipsowe ozdoby choinkowe, robiły świece z wosku pszczelego.
Najbardziej wyczekiwaną chwilą było spotkanie ze św. Mikołajem. Każdy uczeń mógł osobiście z nim porozmawiać, przekazać narysowany przez siebie list oraz potwierdzić zobowiązanie poprawy swojego zachowania w specjalnej księdze. Po wielu przeżyciach wszyscy mogli skosztować pysznych pierogów, mufinek i ciasteczek. Żal było opuszczać to przyjazne miejsce.
Organizatorzy
Nauczycielki klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych
BOO
]]>Nauczycielki przyrody
]]>
Zamek na Pieskowej Skale
Maczuga Herkulesa
Dziedziniec Zamku na Wawelu
Smok Wawelski
Opracowanie Monika Markiewicz i Ewa Spilnyk
]]>Nauczycielki przyrody
]]>Nauczycielki przyrody.
]]>