Było tak: we wspomniany poniedziałek dzieci przybrały wiosenne, harde miny i kwieciste bądź zielone stroje, opaski – akcenty takie, które od razu przywoływały na myśl kwitnącą wiosnę.
W tym dniu dzieci śpiewały wiosenne piosenki i mówiły wiersze – zerówki w swoim, a młodsze grupy w swoim gronie. Prezentację każdej grupy wychowawcy poprzedzili krótkim wstępem, kilkoma słowami o kukle Marzannie i zachętą do dołożenia wszelkich starań, by pięknie powitać wiosnę.
Po występach odbył się teatrzyk pudełkowy „Śniegowa dziewczynka” – niespodzianka dla dzieci (dziękujemy kochanej Pani Wioli!!!). Na samym końcu, już we wspólnym gronie, zorganizowaliśmy pochód po terenie przedszkola. Dzieci skandowały okrzyki „Precz zimo, witaj wiosno!” i inne, jakie im przychodziły do głowy. Jak można się domyślić, było naprawdę energicznie i głośno, tak jak na przedszkole przystało. Było co prawda wietrznie, lecz słońce rozgoniło chmury i świeciło mocno na błękitnym niebie. Rozentuzjazmowane dzieciaki wymachiwały kwiatami z bibuły, które wykonały ze swoimi paniami lub z rodzicami w domu. Dzięki nim w całym przedszkolu było radośnie!
Myśleliśmy, że tak będzie aż do lata. A teraz… czekamy, czy jak już wrócimy do swoich kolorowych przedszkolnych sal, Pani Wiosna do nas dołączy, rozgości się i zostanie na dłużej? Mamy taką gorącą nadzieję. Jeśli nie, będziemy się grzać promiennymi uśmiechami stęsknionych dzieci!
Nauczyciele Przedszkola
]]>W kategorii 4/5 latków wzięło udział 14 osób:
1 miejsce Zosia Sobańska
2 miejsce Maja Kamińska
3 miejsce Gabrysia Nizioł
Wyróżnienia: Filip Klepuszewski, Piotr Gajewski, Kaja Krysiak, Nina Wawrzynów, Lena Drużga.
Z zerówek wzięło udział 33 dzieci:
1 miejsce Jagoda Krupa
2 miejsce Patrycja Lorenc i Jagoda Makowska
3 miejsce Marysia Czech i Nikodem Lorenc
Wyróżnienia: Hania Drąg, Nicola Kolodziej, Filip Florkiewicz, Jessika Misiak, Erwin Romański, Natan Tabor, Michalina Perkowska, Eliza Galik, Marek Kłosiewicz.
Na wszystkich uczestników czekają dyplomy i małe upominki!
Pozdrawiamy Kasia Guzik i Karolina Lorenc
]]>Dominika Sieniarska-Baran
]]>Nauczyciele Przedszkola
]]>
W dniu 23 grudnia został również rozstrzygnięty zimowy konkurs plastyczny na „Bożonarodzeniową kartkę” zorganizowany w oddziale przedszkolnym naszej szkoły. Wspólne wykonywanie kartek w gronie rodziny i wystawa w przedszkolu wywołały radosny nastrój. Dzieci były podekscytowane i nie mogły doczekać się wyników; ciągle dopytywały, kiedy je ogłosimy. W konkursie udział wzięło około 40 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gromkie brawa. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
W grupie 4-5 latków:
I miejsce: Lenka Drużga
II miejsce: Piotruś Gajewski
III miejsce: Letycja Wróblewska
W grupie klas zerowych:
I miejsce: Patrycja Lorenc
II miejsce: Victoria Stroka i Grześ Grądkiewicz
III miejsce: Gabrysia Ostrowska i Jagoda Makowska
Wyróżniono prace: Michałka Łaskarzewskiego, Carmen Siemiradzkiej, Adrianny Krawczyk, Anastazji Stępień, Marcela Jach, Nikosia Lorenc.
To był bardzo trudny wybór, bo każda praca była piękna i niepowtarzalna. Gratulujemy naszym zdolnym dzieciom!!!
D. Sieniarska-Baran, M. Strugielska
]]>
* Wyścig reniferów,
* Zbieranie bombek,
* Rzut bombką do celu,
* Bieg przyjaźni,
* Odśnieżanie.
Zarówno uczniowie ćwiczący, jak i kibicujący świetnie się bawili! Po zakończeniu turnieju zawodnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe.
Organizatorki: p. Kasia, p. Karolina i p. Wiola
]]>
Kiedy dzieci zobaczyły prezenty pod choinką, ich zdziwienie było ogromne! Mimo nieobecności Mikołaja, przedszkolaki ustawiły się przy choince i licząc na to, że Mikołaj je usłyszy, pięknie powiedziały przygotowany wiersz oraz zaśpiewały piosenkę przygrywając na dzwonkach. Następnie każdy wykonał pracę plastyczną najpiękniej jak potrafił. Radości dzieci nie było końca! Wspaniale bawiły się podczas otwierania prezentów, jak i w całym tym magicznym dniu.
A.Mielnikowska
]]>
30 listopada przedszkolaki obchodziły Andrzejki. Tajemnicze dekoracje sali, panie przebrane za wróżki sprawiły, że dzieci przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Na początku zabawy wróżki nauczyły wszystkich uczestników zaklęcia : "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.” Następnie dzieci wysłuchały opowiadania oraz obejrzały krótki film, dzięki którym dowiedziały się, czym są Andrzejki i jakie tradycje są związane z tym magicznym dniem. Zanim zaczęły się wróżby panie przypomniały , że wróżba to zabawa
i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, wrzucały grosiki do studni (miski z wodą), aby spełniły się ich najskrytsze marzenia.
Za pomocą przygotowanych obrazków przedstawiających rozmaite zawody , sprawdzały kim zostaną w przyszłości , a ilość rozwiązanych w ciągu 10 sekund supełków miała świadczyć
o tym, ile marzeń zostanie spełnionych w nadchodzącym roku. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na zakończenie zabawy dzieci rozwiązywały zagadki oraz wykonały pracę plastyczną: „Symbole andrzejkowe” – wyklejanka plastelinowa.
I tak dzień magii i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.
Katarzyna Guzik
Karolina Lorenc
Wioletta Grzesińska
zdjęcia dostępne w galerii foto
]]>Jury w składzie: Wioletta Grzesińska, Aneta Mielnikowska, Magdalena Szpalek oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych - starszej i młodszej. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpiło 13. listopada 2020 roku.
Grupy młodsze:
I miejsce - Piotr Gajewski z grupy Poziomek
II miejsce - Gabriela Nizioł z grupy Pszczółek
III miejsce - Zofia Sobańska, Kinga Chmielewska z grupy Poziomek
Grupy starsze:
I miejsce - Olivier Gałek
II miejsce - Patrycja Lorenc
III miejsce - Antonina i Antoni Piekarscy
Sporo prac plastycznych zasłużyło na wyróżnienia. Za udział w jesiennym konkursie wszystkim serdecznie dziękują organizatorki Magdalena Szpalek i Aneta Mielnikowska. Dziękujemy również Wychowawcom za pomoc przy przekazywaniu prac i umożliwienie zorganizowania wystawy w holu głównym budynku przedszkola.
W. Grzesińska, A. Mielnikowska, M. Szpalek
]]>Dominika Sieniarska-Baran
]]>Zespół Nauczycieli Przedszkola
]]>Zespół Nauczycieli Przedszkola
]]>Zespól Nauczycieli Przedszkola
]]>Małe damy z tej okazji otrzymały prezenty niespodzianki, były baaardzo zadowolone. To chłopcy wręczali prezenty swoim koleżankom. Tradycyjnie odbył się poczęstunek, tańce, a nawet tańce ze wstążkami. U Pszczółek była prawdziwa dyskoteka, z kolorowymi światełkami i wielkie bańki mydlane. Poziomki z imprezy na imprezę będą się rozkręcać, na razie troszkę plątały im się rączki w piosence „Labada” i było bardzo wesoło. Tym razem to chłopcy musieli postarać się, by ładnie zaśpiewać „100 lat!”, nie było, że nie! Dziewczynki dostały również pamiątkowe medale lub dyplomy. To był przyjemny dzień.
Dominika Sieniarska-Baran, Magdalena Szpalek
]]>